Plasty používané na reklamné účely

Dosky SAN

Extrudované, hutné plastové dosky s UV ochranou. Sú ľahké, majú dobrú priesvitnosť a ich povrch sa dá upraviť aj sieťotlačou. Dajú sa jednoducho spracovať bežnými drevo- a kovoobrábacími nástrojmi. Dá sa do nich vŕtať, dajú sa rezať, hobľovať a píliť, gravírovať a leštiť. Za tepla sa dajú ohýbať a vákuovo tvarovať.

Hliníkové sendvičové dosky

Dosky Dibond a Dilite

Sú to ľahko spracovateľné, ľahké, mimoriadne pevné materiály, použiteľné na rôzne účely. Skladba materiálu: čierne polyetylénové jadro odolné voči UV žiareniu. Toto jadro je v prípade dosky Dibond z oboch strán pokryté hliníkovou vrstvou v hrúbke 0,3 mm a v prípade Dilite v hrúbke 0,2 mm.
Zo sendvičových dosiek Dibond sa dajú postaviť náročné a estetické totemové pútače, upútavacie tabule, veľkorozmerné svietiace a nesvietiace reklamy, POS/PSP tabule, výstavné stánky, portály a informačné zostavy. Výhody materiálu: tuhá a stabilná štruktúra, hladký povrch, nízka hmotnosť, vynikajúca stabilita pri ohýbaní, možnosť použitia v interiéri, ako aj v exteriéri, široká škála možností pre úpravu. V prípade požiadavky prijímame objednávky na rezanie materiálu na mieru.

Extrudované a odlievané akrylové dosky

Plexiglas XT a Plexiglas GS
Plazacryl

Hlavnou prednosťou tohto výrobku je vysoká odolnosť voči starnutiu materiálu, voči poveternostným podmienkam a voči mechanickému nárazu.
Dosky sú ľahké a preto sa dajú použiť na dekoračné účely ako náhrada skla (sú desaťkrát odolnejšie proti rozbitiu, ako sklo). Sú odolné voči teplotným výkyvom a dajú sa použiť v rozmedzí od -40 oC do +70 oC. Najčastejšie používaný materiál v exteriéri, ako aj v interiéri: hladký, dekoratívny, lesklý, chránený voči UV žiareniu. Povrch materiálu je vhodný na úpravu rôznymi tlačovými technikami (napríklad: sieťotlač, digitálna tlač).

Sendvičové dosky
Foam-X®

Ľahučká sendvičová doska s penovým polyuretánovým jadrom, obojstranne krytá papierovou vrstvou, určená výlučne na použitie v interiéri. Tento materiál je vhodný na výrobu upútavacích tabúl, výkladových a interiérových dekorácií, na kašírovanie fotografií. Materiál sa dá opracovať ľahko a rôznymi spôsobmi: rezaním, razením, lepením a kašírovaním.

Penené dosky z tvrdého PVC
Ongrofoam

Voľne penené dosky z tvrdého PVC uvedené na trh pod názvom Ongrofoam obsahujú buď normálnu alebo nízkohustotnú penovú náplň. Vďaka nízkohustotnej náplne penené dosky sú ľahké. Majú jemne štruktúrovaný povrch a preto sú vhodné na úpravu rôznymi tlačovými technikami (napríklad: sieťotlač, digitálna tlač).

Sendvičové dosky
Kapa®plast

Sendvičová doska s penovým polyuretánovým jadrom je obojstranne pokrytá lepenkovou vrstvou, ktorá je potiahnutá ďalšou vrstvou z polyetylénu. Vďaka svojim vynikajúcim technickým vlastnostiam sa dosky dajú dobre použiť pre rôzne dekoračne práce v interiéroch. Hranované a rámované dosky sa dajú použiť aj v exteriéri. Dajú sa zakúpiť aj rôzne plastové profily U, H a W, určené na rámovanie, zaraďovanie tabúl, na ich uchytenie v rôznych sklonoch, respektíve na pohybovanie tabuľami. Dosky nie sú ohňovzdorné.

Oblasti použitia: dekorácie pre výstavy, reklamné tabule, modelovanie, umiestnenie grafických diel, kašírovanie, razenie, tlač (aj digitálna), výroba 3D log a písmen.

Polyesterové dosky
Axpet a Vivak

Dosky Vivak a Axpet majú 90 %-nú priesvitnosť, vynikajúci povrchový lesk a optickú kvalitu. Protinárazová odolnosť dosiek je výborná aj pri nízkych teplotách (pod bodom mrazu). Okrem opracovania bežnými spôsobmi (pílenie, vŕtanie, frézovanie) sa dajú aj dierkovať, vyrezávať, pripínať a nitovať.

Polystyrénové dosky
Iroplast SB

Termoplastická doska vyrobená polymerizáciou zo styrénu, vplyvom tepla sa stane plastickou a po vychladnutí opäť stvrdne. Je odolná proti nárazom a v exteriéri sa môže použiť v prostredí s teplotou do 70 oC. Dosky sa dajú vákuovo tvarovať, lepiť, zvárať, skrutkovať, rezať, farbiť, potlačiť sieťotlačou, ofsetovou a digitálnou tlačou, laminovať a pokovovať.

PVC fólie

Pentaprint® – tvrdá PVC fólia

Práce, pre ktoré je papier nevhodným materiálom, sa dajú riešiť pomocou PVC fólie. PVC fólia sa dá použiť ako ochranná vrstva pre etikety, plagáty, pohľadnice s pozdravmi, kalendáre, oddeľovače pre kartotéky, mapy a návody na používanie.

Sendvičové dosky

Stadur Viscom Sign SF

Výsledkom vývoja ľahkých sendvičových dosiek s penovým jadrom značky Stadur je doska s vysokou povrchovou pevnosťou, ktorá prináša prevratnú zmenu na reklamnom trhu. Špecifickou vlastnosťou výrobku je vysoká pevnosť a zároveň nízka hmotnosť. Dosky sú vhodné pre použitie v interiéri, ako aj v exteriéri. Vďaka špeciálnej úprave sa povrch dosky dá upravovať všetkými známymi tlačiarenskými technikami.

Polypropylénové dosky s voštinovou štruktúrou

Akyprint

Akyprint je trojvrstvová polypropylénová doska s voštinovou štruktúrou, ktorá predstavuje optimálne riešenie pre problémy obojstranne tlačených materiálov. Dosky sú vhodné na použitie v interiéri, ako aj v exteriéri. Sú vhodné aj na výrobu škatúľ, prezentačných stánkov a rôznych ďalších reklamných materiálov. Ľahko sa opracováva, reže a vyrezáva.

Akylite

Akylite je ľahká polypropylénová doska s voštinovou štruktúrou, ideálnym nosným materiálom pre sieťotlač a digitálnu tlač. Úplne hladký povrch predstavuje optimálne riešenie pre problémy jednostanne tlačených materiálov. Tieto tabule sú vhodné na výrobu reklamných materiálov používaných v interiéri (reklamné tabule, zavesené reklamné tabule, POS stojany, trojrozmerné predmety vyrobené tlačou).

Hliníkové profily pre reklamné účely

V našej ponuke sú profilové systémy pre výstavbu totemov, osvetlených krabíc vytvorených z napnutých plachiet, osvetlených krabíc, výkladných krabíc, ako aj informačných tabúl.

Podrobný popis jednotlivých výrobkov nájdete pod hlavičkou príslušných dokumentov.